Taaskasutus - mööbel ja kodutehnika

Taaskasutus või utiliseerimine?

Taaskasutus ja roheline mõtteviis on tulevikku suunatud pilguga põhimõtted ning neid väärtusi jagame ka meie. Vanadele asjadele aitame leida võimaluse uueks eluks, olgu selleks mööbel, kodutehnika või muud selleks kõlbulikud seadmed ja esemed. Mööbli ja kodutehnika taaskasutus aitab säästa keskkonda ning tihtipeale esemed, mida tahetakse saata utiliseerimisele, võivad tuua palju rõõmu kellelegi teisele - seetõttu aitame võimalusel suunata utiliseerimisele minevaid esemeid taaskasutusse. Kuna kõik esemeid taaskasutusse suunata ei õnnestu, siis oleme kokku pannud väikese nimekirja, mis on peamised eeldused, et saaksime eseme aidata uuele ringile ja elule.

Taaskasutuseks sobiv ese peab olema:

1) Terve – ilma füüsiliste vigastuste ja kahjustusteta ning ei ole liigselt kulunud

2) Puhas – ei ole määrdunud, plekiline ega muul moel rikutud

3) Töökorras – tehniliselt töökorras, kõik seadme funktsioonid töötavad. Remontivajavad ja/või tehniliste puudustega seadmed suuname me alati utiliseerimisele, kus need ümber töödeldakse.

4) Komplektne – ei ole puuduolevaid detaile. Kui ese ei ole täiesti komplektne, ei ole suure tõenäosusega selle vastu huvi ning kasutatud esemetele puuduvaid detaile leida võib olla üpris ajakulukas ja tüütu tegevus ning selliseid esemeid pigem ei soovita.

5) Kaasaegne – ese peaks olema tänapäevaseid standardeid ning inimeste soove arvestades atraktiivne. Nõukogudeaegset lakkmööblit, suuri sektsioonkappe ning kinkeskooptelereid on üpris keeruline suunata taaskasutusse ning neile uut omanikku üldjuhul ei leia, seega need ei ole just kõige võidukamad kandidaadid uue sõbraliku kodu leidmisel.

NB! Erandiks on siinkohal nö. retroesemed, mis on tõesti väga hästi säilinud – tegemist võib olla siinkohal nii mööbli kui ka tehnikaga.

Kui sul on esemeid, mis võiksid sobida taaskasutuseks või peaksid siiski minema utiliseerimisele, saame aidata nende äraveoga. Pakkumise saamiseks võta meiega ühendust.

Vaata hinnakirja Võta ühendust