KÜLMKAPI TRANSPORT


Külmkapi transport nõuab õiget lähenemist ning ka mõningaid olulisi eelteadmisi, et kogu protsess kulgeks muretult ning külmutusseadmed ei saaks transpordi käigus kahjustada. Külmkappe on suuuselt ja kujult mitmeid erinevaid, alates väiksematest madalatest ühe uksega külmkappidest, mis on üsna kerged võrreldes nende suuremate vendadega – kahepoolsete külmkappidega, mille kaal küündib kaalukamatel isenditel ligikaudu 160 kilogrammini. Olgu tegemist suure või väikese külmkapiga, külmkapi transport nõuab teatud õigeid töövõtteid, millest tuleb alati rangelt kinni pidada.

Külmkapi ettevalmistus

1) Külmkapp tuleks enne transporti alati tühjendada – võtta välja kõik toiduained ning seda nii tavakambrist kui ka sügavkülmast. Sageli ei soovita sügavkülmast asju välja võtta, kuna need võivad sulada ning rikneda. Me ei soovita transportida külmkappi sügavkülmas asuvate toiduainetega.

2) Enne transporti tuleks külmkapp piisava varuga vooluvõrgust lahti ühendada ning vajadusel jääkamber ehk sügavkülmkamber sulatada. Soovitame külmiku vooluvõrgust lahti ühendada vähemalt 4 tundi enne transporti, ideaalis eelmisel päeval. See annab piisava aja temperatuuride ühtlustumiseks ning külmkapi saab enne transporti puhastada ja kuivatada. Kui jääkamber jääb sulatamata, võib jää sulada enne kui külmkapp saab uuesti vooluvõrku ühendatud.

3) Külmkapist tuleks võimalusel eemaldada kõik riiulid. Eriti oluline on see punkt klaasist riiulite puhul, mis võivad transpordi käigus kergesti puruneda. Tihti soovitatakse riiulid lihtsalt kinni teipida, kuid see ei ole hea mõte, kuna teip võib lahti tulla ning sellisel juhul on purustused kerged tekkima. Kõige turvalisem on riiulid ja muu külmkapi sisu transportida külmkapist eraldi.

4) Voolujuhe tuleks enne transporti kinnitada külmkapi külge, teipida kinni uksed või kiletada pakkekilega külmkapp tervikuna. Selliselt on tagatud, et transpordi käigus ei jää segama rippuv voolujuhe ning ei vaju lahti külmkapi uksed. Kui tellite külmkapi transpordi või kolimisteenuse, siis kanname selle ettevalmistuse etapi eest hoolt meie.

Külmkapi transportimine

Kui kõik vajalikud ettevalmistused on tehtud, võib külmkapi transpordiga alustada. Siinkohal tuleb tähelepanu pöörata mitmele olulisele punktile, mille eiramine võib endaga kaasa tuua külmkapi külmutusmehhanismi rikkumise ning ka kopsaka remondiarve. Külmkappi saab transportida kasutades selleks pakikäru, trepikäru, kolimisrihmasid või lihtsalt tassides.

1) Kui abivahendid puuduvad, tuleks külmkappi alati kindlasti transportida vähemalt kahekesi ning nagu iga raskema ja suurema eseme transportimisel, tuleks seda teha eelnevalt läbimõeldult. Hea on eelnevalt läbi mõelda, kas külmkapiga on võimalik välja pöörata horisontaalselt kõigist ukseavades või tuleb külmkapp mõnes kohas püsti panna. Külmkapp tuleks toast välja viia „jalad ees“, nii on trepil tassides külmkapp kaldus allapoole ning vajadusel kerge püsti panna. Samuti, kui on otsustatud riiuleid mitte eemaldada, on väiksem risk riiulitel liikuma hakata.

2) Ilma abivahenditeta transpordi korral tuleks külmkapp alati kallutada küljele ning seda selliselt, et uste käepidemed jääksid transportimisel allapoole ja hinged ülespoole. Selliselt transportides ei saa uksed lahti kukkuda.

3) Külmkapi transportimisel tuleb erilist ettevaatlikust rakendada ja tähelepanu pöörata külmkapi tagaküljele, kus asuvad asuvale külmkapi tööks vajalikud kriitilised komponendid. Nende vigastamine võib kaasa tuua külmkapi mittetöötamise ning kuluka remondi.

4) Kuidas transportida külmkappi? Külmkapp tuleks transpordivahendis võimalusel alati paigutada püstisesse asendisse. Kuna see pole aga tihtipeale võimalik, võib külmkappi transportida ka külili. Külmkappi külili transportides on äärmiselt oluline pidada silmas, et sihtpunkti jõudes tuleks külmkapp paigutada taas püstisesse asendisse ning keelatud on kohene vooluvõrku ühendamine. .

NB! Peale külili asendis transporti külmkapi kohene vooluvõrku ühendamine võib kaasa tuua külmkapi rikke. Rusikareegel on, et külmkapp peab püstises asendis olema enne taaskord vooluvõrku ühendamist vähemalt sama kaua aega, kui ta oli eelnevalt pikali asendis. Meie soovitame külmkappi püstises asendis hoida võimalusel 24 tundi, kuid kindlasti mitte vähem kui 4 tundi, vaatamata varasemalt külili oldud lühemale ajale .

Vajad abi?

Kui külmkapi transport tundub ettevõtmine, mille pigem usaldaks asjatundjatele, võib külmkapi transpordi sooviga pöörduda meie ning kanname hoolt kogu protsessi eest algusest lõpuni. Kuidas kujuneb külmkapi transpordi hind? Hind sõltub transpordile kulunud ajast, kuid üldjuhul mahub külmkai transport ühe tunni sisse, keerukamatel juhtudel võib minna aega poolteist tundi. Külmkapi transpordi või kojuveo saad mugavalt tellida helistades meile +372 5057232, kirjutades info@localhost või võttes ühendust kontaktivormi kaudu.

Vaata hinnakirja Võta ühendust