PESUMASINA TRANSPORT


Pesumasinad jagunevad tüübilt kahte peamisesse liiki – pealt laetavad ja eest laetavad pesumasinad. Tihtipeale on pesumasinad ka koos kuivatiga. Olenemata sellest, mis tüüpi pesumasina transport ees ootab, on ettevalmistuse ja transpordi protseduurid valdavalt samad. Pesumasina transport ei ole ülemäära keeruline, küll aga nõuab õiget lähenemist ning olenevalt pesumasina tüübist ja transpordi keerukusest ka füüsilist pingutust. Suuremate kuivatiga pesumasinate transport mööda treppe ilma erivahenditeta võib osutuda arvestatavaks väljakutseks.

Pesumasina ettevalmistus

1) Pesumasinast tuleks vesi eemaldada. Tavaliselt on pesumasinal selle tarbeks spetsiaalne programm, mille käigus pesumasinast eemaldub süsteemis olev vesi. Vastava programmi kohta on info kindlasti olemas ka pesumasina kasutusjuhendis.

2) Pesumasina lahti ühendamine vooluvõrgust. Kui pesumasinast on vesi eemaldatud, tuleks järgmise sammuna ühendada lahti pesumasina voolujuhe vooluvõrgust.

3) Järgnevalt tuleks lahti ühendada pesumasina veevõtuvoolik. See võib olla tugevamini kinnitatud ning vaja võib minna abistavaid tööriistasid (siinkohal on abiks näiteks torutangid, tellitavad võtmed, kullinokad).

4) Kui veevõtu voolik on lahti ühendatud, tuleks lahti ühendada vee äravoolu voolik. Äravoolu kinnitusi ja voolikuid on erinevaid, seega alustuseks tuleks tuvastada, kuidas on äravoolu voolik kinnitatud. Mõningatel juhtudel on äravoolu voolik käsitsi eemaldatav, teistel juhtudel võib olla kinnitusklambrit tarvis lõdvemaks lasta kasutades selleks kruvikeerajat. Kõige lihtsamatel juhtudel ei ole äravoolu voolik kinnitatud ning äravoolu vesi suunatakse WC-potti U-kujulise otsaga äravoolu vooliku abiga.

5) Äravoolu vooliku ette oleks soovituslik paigaldada tropp, et pesumasina transpordi käigus ja kallutades ei lekiks masinasse jäänud jääkvett transpordi käigus. Tropiks võib kasutada nii majapidamispaberit kui ka riiet (WC-paberit mitte kasutada, kuna see on vees lahustuv).

6) Pesumasina küljes olevad juhtmed ja voolikud tuleks korralikult kinnitada pesumasina külge, ideaalis tagaküljele, veevoolikute otsad ülespoole. Kinnituseks võib kasutada teipi.

7) Kui pesumasinaga algselt kaasa tulnud transpordipoldid on alles, oleks hea mõte need tagasi paigalda oma kohtadele ning uues asukohas taas eemaldada. Transpordipoldid aitavad pesumasina liikuvatel komponentidel paremini paigal püsida transpordi käigus.

8) Turvalise transpordi huvides võib pesumasina katta tekiga või kolimistekiga ja kiletada või lihtsalt kiletada. Kiletamiseks tuleks kindlasti kasutada selleks ettenähtud pakkekilet.

Pesumasina transportimine

Kui kõik vajalikud ettevalmistused on tehtud, võib pesumasina transport alata. Pesumasinat on hea võimalusel transportida kasutades selleks pakikäru, trepikäru või kolimisrihmasid. Kui abivahendid aga puuduvad, tuleks pesumasinat alati kindlasti transportida vähemalt kahekesi ning nagu iga raske eseme tõstmisel, tuleks seda teha ettevaatlikult ning selga säästvalt. Pesumasinat saab sõiduvahendini transportida kas püstises asendis või diagonaalis, sõiduvahendis tuleks aga pesumasin paigutada võimalusel alati püsti ning kinnitada, et vältida sõidu ajal ümberpaiskumist.

Kui pesumasin on turvaliselt jõudnud uude sihtkohta, tuleks eemaldada transpordipoldid, ühendada juhtmed ja voolikud ning veenduda, et pesumasin paikneb põrandal sirgelt. Veendumaks, et pesumasin ei ole kaldus, tuleks loodi abiga pesumasin sirgelt paiknema saada, reguleerides pesumasina keeratavaid jalgu.

Vajad abi?

Kui pesumasina transport tundub tülikas ettevõtmine, võib selle ettevõtmise usaldada meie kätesse ning hoolitseme kogu protsessi eest algusest lõpuni. Kuidas kujuneb pesumasina transpordi hind? Selle määrab transpordile kuluv aeg, üldjuhul mahub pesumasina transport ühe tunni sisse, keerukamatel juhtudel võib minna aega poolteist tundi. Pesumasina transpordi saad tellida helistades meile +372 5057232, kirjutades info@localhost või võttes ühendust kontaktivormi kaudu.

Vaata hinnakirja Võta ühendust