Mööbli kolimine – kas ja kuidas toimub mööbli lahti võtmine ja kokku panemine?

Kolimisteenus-pakkimine-veoteenus-1
10 nõuannet pakkimiseks, kui sind ootab ees kolimine
25.05.20
Ikea mööbel
Mida teha, kuia IKEA mööbli kokkupanek osutub väljakutseks?
15.08.22
Show all

Mööbli kolimine – kas ja kuidas toimub mööbli lahti võtmine ja kokku panemine?

Mööbli kolimine - riidekapi transport

Mööbli kolimine - riidekapi transport

Kaks põhimõtet, millest soovime kolides alati kinni pidada, on esemete konstruktsiooniline säilimine ning turvaline transport. Mööbli puhul tähendab see seda, et eelistame ja soovitame ka omal käel kolijatele võimalusel ühes tükis transporti. Kuid on esemeid ja olukordi, kui see rusikareegel ei kehti.

Miks peaks võimalusel ühes tükis transportima?

Sellel on kaks põhjust.

  • Mida vähem mööbliesemeid lahti võtta, seda pikem on eseme eluiga. Näiteks kui mööbel pole täispuidust, võib juhtuda, et kruvid pudenevad välja, kui neid liiga palju sisse ja välja kruvitakse.
  • Lisaks sellele võtab mööbliesemete lahti võtmine ja kokku panemine arvestatava aja.

Kuid mitte kõiki mööbliesemeid ei saa või ei tasu ühes tükis transportida.

Kiire analüüs: kas kapi, voodi või diivani lahti võtmine on vajalik?

Hindame iga mööblieseme puhul eraldi, kas saame selle ühes tükis transportida või on vaja lahti võtta.

Lisaks varasematele kogemustele on selles etapis väärt abimeheks mõõdulint. Otsustamisel hindame ka eseme kaalu, teekonda kaubikusse ning kaubikust sihtkohta.

Rusikareegel: lahtised osad tuleb eemaldada või kinnitada

Mööblit ühes osas transportides tuleb tähelepanu pöörata liikuvatele ja lahtistele osadele, nagu näiteks kummuti sahtlid või kapi uksed. Need on vaja kas pakkida eraldi või kinnitada teibi ja kilega, et miski ei puruneks. 

Kõik vajalikud tööriistad ja abimaterjalid, kaasa arvatud kolimisrihmad raskemate esemete transpordiks, on meil alati kaasas, et saada kõik kiirelt lahendatud.

Mööbli lahtivõtmine: loovuse asemel on vaja pigem süsteemsust

Sahtliboksiga ühes tükis kirjutuslauad võtame õldjuhul lahti, kuna sahtliboksi mass võib saada kinnitustele saatuslikuks. Kõrged, laiad ja sügavad kapid on samuti parem lahti võtta, kuna nende gabariidid ei võimalda hästi manööverdada ja nõrgema konstruktsiooniga mööbliesemed ei pruugi kallutamist taluda.

Kapi lahtivõtmisel tuleb mõelda ka selle kokku panemisele. Suuremad detailid nummerdame ning kruvid ja hinged pakime nii, et õiged elemendid oleks hõlpsalt leitavad. Selles etapis on kiire ja sujuva töö märksõnaks süsteemsus.

Kui võtame lahti, siis paneme ka kokku

Keerulisemate mööbliesemete puhul pildistame kinnitused üles, et kokku panemine oleks võimalikult kiire. Üldjuhul me manuaale ei vaja, kuid paar korda on seda siiski ette tulnud. Õnneks on juhendid paljude mudelite puhul internetist leitavad.

Lööki saab summutada ja kriimustusi vältida

Sõitvas sõidukis võivad esemed nihkuda, üksteise vastu hõõruda ja põrkuda, kuid kriimustusi ja vigastusi on võimalik vältida. Lahti võetud mööbliesemete puhul kiletame kas kõik detailid eraldi või detailid gruppidena kiletatud pakkideks. Sõidukis kasutame täiendavaks pehmenduseks kolimistekke, mis hoiab ära kolimisteekonnal tekkida võivad vigastused.

Kui mõnel kapil on peegeluks, tuleb olla eriti ettevaatlik. Eelkõige tuleb kaitsta nurki ja servi, et laadimise ajal pragusid ei tekiks. Vajadusel kasutame spetsiaalseid servakaitseid.

Võime viia mööbli ajutiselt ka lattu

Kui uues kohas on veel remont pooleli või osa mööblist uude kohta ei mahu või ei sobi, siis on meil võimalik need esemed lattu viia, selleks on pakkuda meil mööbli ladustamise teenus.. Sobival hetkel saab need sealt jälle kätte.